e-parasolka.pl - portal obcokrajowców

O portalu

Z roku na rok co raz więcej obcokrajowców przyjeżdża do pracy w Polsce. Chce tu bezpiecznie, komfortowo żyć i zarabiać.

Pracownicy z zagranicy stanowią wielkie wsparcie dla naszej gospodarki, między innymi dzięki nim w Polsce zachodzi wzrost gospodarczy. Tworzone są nowe miejsca pracy lub zapełniane te z wolnymi etatami. Wzrost liczby zatrudnienia obcokrajowców w naszych firmach niestety nie idzie w parze z dostępnością niezbędnej dla nich wiedzy. Obserwujemy, monitorujemy i analizujemy ten aspekt od 2016 roku. Rozmawiamy z osobami, które przyjechały do Polski do pracy lub na studia z różnych stron świata, ale głównie z za wschodniej granicy. Wszyscy zwracali nam uwagę na trudności z otrzymaniem podstawowej, ale kompleksowej wiedzy na temat przyjazdu, pracy, studiowania i funkcjonowania w Polsce.

Dlatego stworzyliśmy wyjątkowy portal dla obcokrajowców e-Parasolka.pl, który ma na celu zebranie w jednym miejscu i rozpowszechnianie przydatnej wiedzy dla migrantów. Parasolka to symbol ochrony przed trudnymi sytuacjami. Chcemy, by nasza e-Parasolka.pl była źródłem wszechstronnej wiedzy na temat funkcjonowania imigrantów w Polsce, swoistą mapą znaków drogowych, które ochronią przed błędami, nieprzyjemnościami czy oszustwami. Pozwolą bezpiecznie tu żyć i pracować.

E-Parasolka.pl stanowi źródło: najistotniejszych informacji dotyczących potrzebnych zezwoleń na legalny pobyt i pracę, form zatrudnienia czy wiedzy, gdzie szukać pomocy w różnych okolicznościach i na różnych etapach migracji. Na naszej stronie również systematycznie uaktualniamy ważne informacje, m.in. ile kosztuje wynajem mieszkania czy przejazdy w różnych miastach naszego kraju, a także podajemy kontakty do organizacji wspierających migrantów oraz sprawdzonych firm prawniczych i księgowych. Użytkownicy dowiedzą się od nas m.in. jak sprowadzić legalnie do Polski rodzinę, znajdą najpotrzebniejsze dane dotyczące przedszkoli czy szkół dla swoich dzieci, jak założyć firmę w Polsce i wiele innej przydatnej wiedzy. Ponadto zbieramy cenne, praktyczne wskazówki od osób, które doświadczyły w Polsce trudności i poradziły sobie z nimi, a następnie opracowane, podajemy dla naszych użytkowników. Jest to wiedza o tyle cenna, co praktyczna. 

Jeśli jesteś w Polsce lub zamierzasz tu przyjechać, potrzebujesz wsparcia lub niezbędnych wiadomości, zarejestruj się na portalu e-Parasolka.pl i korzystaj z jej dobrodziejstw. Zapraszamy do zakupu pasującego do Waszych potrzeb Pakietu i życzymy dobrego funkcjonowania w Polsce! Szerzej na temat zawartości Pakietów znajdziecie TUTAJ.

Zespół e-Parasolka.pl