e-parasolka.pl - portal obcokrajowców

Aktualności
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
dodano: 2019-04-12

Podczas jednego z naszych otwartych spotkań poświęconemu najczęstszym błędom jakie popełniają obcokrajowcy w Polsce, rozmawialiśmy również o ubezpieczeniach zdrowotnych. 

Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą o tym, że każdy, kto jest legalnie zatrudniony w Polsce, ma prawo bezpłatnie wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). 

 

 

czytaj więcej
Rozliczenie PIT W 2019 roku
dodano: 2019-04-05

W ostatnim czasie bardzo często dostajemy zapytania od migrantów, jak rozliczyć PIT. Jakie dokumenty są do tego potrzebne? Czy podczas dokonywania rozliczenia wymagana jest obecność na terenie Polski?

Też się zastanаwiasz czy masz wątpliwości?

 

czytaj więcej
Jak otrzymać KARTĘ POBYTU?
dodano: 2019-02-08

Karta Pobytu, to jeden z najbardziej istotnych dokumentów, jakie powinieneś posiadać, kiedy zamierzasz pracować lub osiedlić się w Polsce. Należy pamiętać, że KARTA POBYTU ułatwia przekroczenie granicy
i pobyt w Polsce, nie uprawnia natomiast do legalnej pracy. By legalnie pracować, potrzebne jest POZWOLENIE NA PRACĘ. To są dwa różne dokumenty, niestety często mylone.
O pozwoleniu na pobyt więcej piszemy TUTAJ.

czytaj więcej
Co dobrze wiedzieć pokonując granicę Polski?
dodano: 2018-12-07

Zasady, które do niedawna obowiązywały podczas przekraczania wschodniej granicy Polski się zmieniły. W związku z tym, osoby podróżujące z tego kierunku powinny zapoznać się z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami. Nieznajomość ich, może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami.

 

czytaj więcej
Zatrudnienie w Polsce: 5 najczęstszych błędów
dodano: 2018-11-13

Obcokrajowcy, którzy chcą pracować w Polsce powinni mieć świadomość pewnych zasad tutaj obowiązujących oraz błędów popełnianych podczas szukania pracy i podpisywania umów. W dalszej części artykułu zostały zawarte błędy, które obcokrajowcy popełniają podczas podejmowania pracy w Polsce.  

czytaj więcej
Jak napisać CV, które zapewni Ci łatwiejszy start w Polsce?
dodano: 2018-11-13

Pracodawcy każdego dnia dostają wiele listów motywacyjnych oraz CV. Średnio osoba rekrutująca pracownika poświęca 6 sekund na sprawdzenie jednego dokumentu. Dlatego w tym czasie należy zainteresować rekrutera na tyle, aby chciał przeczytać całość oraz zaprosić aplikanta na rozmowę. Jakie elementy są ważne, jaki wybrać styl oraz na co zwracają szczególną uwagę pracodawcy znajdziecie w dalszej części artykułu.

czytaj więcej